Mieszkanie w stylu prowansalskim – 5 wskazówek

Styl prowansalski narodził się na francuskiej prowincji i łączy w sobie klasyczną elegancję z wiejską sielskością. Wykończone w tym stylu wnętrze nie wyjdzie z mody i zapewni przestrzeń idealną do wypoczynku, która będzie sprzyjała szczęśliwemu życiu rodzinnemu. Wybór odpowiednich mebli nie jest trudny, wystarczy przestrzegać kilku zasad.

1. Natura przede wszystkim

Kwintesencją stylu prowansalskiego są naturalne kolory oraz materiały, które odpowiadają za stworzenie spokojnej i sielskiej atmosfery. Meble muszą być wykonane z naturalnego drewna, a wiele z nich posiada charakterystycznie poprzecierane fronty. Te drobne szczegóły gwarantują dużą łatwość w łączeniu mebli z różnych kolekcji.

2. Romantyczna sypialnia

Sypialnia w każdym domu jest miejscem, które wiąże się z największą intymnością. W takim pomieszczeniu trzeba stworzyć przytulną atmosferę, która będzie sprzyjała wypoczynkowi i relaksowi. Wygodę zagwarantuje zwłaszcza duże łóżko. Łóżka do sypialni utrzymanej w stylu prowansalskim powinny łączyć ze sobą trwałe i surowe drewno oraz miękką i jasną pościel. Obowiązkowym elementem konstrukcji łóżka jest zagłówek, który koniecznie musi pojawić się w każdej romantycznej sypialni. Taki zagłówek pozwala między innymi na wygodne czytanie w łóżku.

3. Stylowa meblościanka

Styl prowansalski to nie tylko fantazyjne komody, toaletki oraz nieduże szafki. W celu oszczędności miejsca można rozważyć meblościankę. Stylowa meblościanka na zamówienie z łatwością będzie mogła zostać dopasowana do wystroju wnętrza, szczególnie że ten mebel może zostać wyposażony w lustro. Sprzedażą takich mebli na wymiar zajmuje się sklep online MKS-Meble. Duże lustro pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń pomieszczenia, jednocześnie zapewniając więcej światła, które wydobędzie piękno stylowych mebli i dodatków.

4. Stonowane kolory

Naturalne materiały idą w parze z naturalną kolorystyką. Oczywiście nie należy obawiać się eksperymentów, ponieważ wnętrze prowansalskie wcale nie powinno być nudno. W jednym pomieszczeniu można łączyć ze sobą biel oraz beż, ale także brązy, odcienie koloru żółtego lub nawet niebieskiego. Pięknie będą prezentowały się zwłaszcza meble tapicerowane o niecodziennych obiciach. Takie fotele oraz kanapy w salonie zdecydowanie przyciągną uwagę gości, a także uprzyjemnią leniwe popołudnia. Ciepły i przytulny salon utrzymany w stylu prowansalskim będzie napełniał optymizmem nawet w czasie szarego i deszczowego sezonu jesienno-zimowego. Światło wpadające przez lekkie zasłony z naturalnej bawełny zawsze będzie wydawało się jaśniejsze i cieplejsze.