Gdzie najlepiej sprawdzi się szafa przesuwna?

Szafa przesuwna to wygoda i funkcjonalność. Nic dziwnego, że jest to mebel, który cieszy się ogromną popularnością. Z pewnością spełni on oczekiwania tych, którzy oczekują wysokiej pojemności. Oczywiście wspomniany mebel występuje w wielu różnych wariantach, dzięki czemu nie będziemy mieć większych problemów z znalezieniem odpowiedniego modelu. Warto jednak zastanowić się, jakie jest najlepsze miejsce na szafę przesuwną.

Przedpokój
Jeśli posiadamy przestronny przedpokój, to warto wyposażyć go w dużą szafę. Możemy przechowywać tam sporą część naszej garderoby, ale nie tylko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam sprzęt domowego użytku, czy też buty. Wiele osób uważa, że szafa jest alternatywą dla wieszaka. Niestety nie jest to prawdą. Nie zapominajmy, że odzież wierzchnia często jest mokra lub wilgotna. Takich ubrań nie należy wkładać do szafy, ponieważ grozi to pojawieniem się pleśni. Dobrze więc posiadać przynajmniej wieszak wiszący, który nie zajmuje dużej ilości miejsca.

Salon
Czy szafa przesuwna pasuje do salonu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Oczywiście, że tak! Istotne jest jednak to, aby wszystkie elementy aranżacji były do siebie właściwie dopasowane. Ponadto nie musimy rezygnować z przeszklonych drzwi. Wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. Nie trzeba obawiać się, że pokój dzienny zacznie przypominać sypialnię. Wystarczy komfortowy narożnik, efektowny stolik i designerski fotel, a pomieszczenie będzie prezentować się wyśmienicie.

Pokój dziecka
Meble młodzieżowe często posiadają w szafie szafę przesuwną. Wynika to z faktu, że jest ona niezwykle uniwersalna. Można pomieścić tam większość posiadanych ubrań, a nawet przedmiotów codziennego użytku. Świetnie sprawdzi się podczas przechowywania plecaka, czy też torebek. Należy zaznaczyć, że szafy posiadają ciekawie zaaranżowane wnętrze. W wielu przypadkach to my możemy zdecydować, ile półek oraz szuflad będzie znajdować się w środku. Musimy zastanowić się, czy preferujemy wieszanie ubrań na drążkach, czy też składanie ich w kostkę.

Garderoba
Mogłoby się wydawać, że w garderobie półki i wieszaki zawsze są odkryte. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że wyeksponowana odzież jest narażona na kurz i zanieczyszczenia z zewnątrz. Właśnie dlatego wiele osób wstawia szafy do tego pomieszczenia. Przesuwany front jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Zamykanie oraz otwieranie szafy nie wymaga użycia siły. Ponadto unikamy efektu „wypychania” drzwi do przodu, jak często bywa w przypadku szaf z dwoma skrzydłami.