Styl industrialny we wnętrzu

Styl industrialny ostatnio szturmem podbija wszelkie pracownie projektantów. Jego popularność przede wszystkim wiąże się z ponownym odkryciem różnego rodzaju przestrzeni industrialnych, takich jak przykładowo kamienice, fabryki, mieszkania robotnicze itp. Jak ogólnie przedstawia się ten styl? Jakie są jego cechy? Jak prezentuje się łóżko kontynentalne w takim stylu? Jak dobrać inne meble? O tym wszystkim będzie mowa właśnie za chwilę.

Styl industrialny- ogólne cechy

Na początek warto powiedzieć trochę ogólników o tym stylu. Otóż, co jest dla niego charakterystyczne to fakt użycia surowych materiałów, A zatem pojawia się tutaj naprawdę często podłoga wylana surowym betonem, ściana zachowana z oryginalnej cegły itp. Dalej – ten styl jest niejako niedokończony. Tu nic nie powinno być idealnie wykonane, w pełni schludne itp. Ważne jest właśnie to, że zastosowane jest w pełni dane wnętrze przemysłowe- że jako lampy mamy nagie żarówki, że pracujemy przy dawnym stole kreślarskim itp. Zdecydowanie trzeba stanowczo podkreślić to, że styl industrialny jest bardzo wyrazisty i na pewno ma swój charakter.

Łóżko kontynentalne w stylu industrialnym

Jak zaś będą się prezentowały łóżka kontynentalne wykonane w tym stylu? Otóż tutaj przede wszystkim będzie mowa właśnie o tapicerce takich łóżek. Zasadniczo zatem wyróżnić można tutaj dwie możliwości. albo zainwestujemy w wysokiej jakości skórę – choć mogą tu być drobne przetarcia i niedociągnięcia, które będą pasowały do stylu, albo też stawiamy na szorstki, przemysłowy, płócienny materiał utrzymany w beżach, brązach albo też mocnych, stonowanych barwach.

Szafy do sypialni i stoły do jadalni w stylu industrialnym

A jak będą prezentowały się inne meble wykonane w tym stylu? Otóż ich cecha charakterystyczną będzie na pewno pewna surowość formy i stylu. Nie będzie tutaj raczej żadnych zdobień, a co więcej nawet – mogą się pojawić różne niedoskonałości. Warto wspomnieć, że w tym stylu bardzo często wykorzystywane są dawne meble pochodzące z fabryk czy zakładów produkcyjnych.

Trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz, a mianowicie to, że meble często będą tutaj zawierały elementu metalu albo też innych surowców poza naturalnym drewnem.

Pozostałe informacje o stylu industrialnym

Co jeszcze warto wiedzieć o tym stylu? Otóż pasują do niego wszelkie dodatki w postaci fotografii, szczególnie wielkich miast, a także szkiców. Generalnie wszystko, co nawiązuje do życia w mieście będzie tu naprawdę całkiem dobrze się prezentowało, Także cenne są dawne dodatki.