Łóżko czy kanapa? Co wybrać do sypialni?

Kupno łóżka do sypialni często jest niezwykle trudnym zdaniem. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zamiast skomplikowanego wybierania łóżka woli narożniki lub też kanapy. Czy takie meble faktycznie nadają się do spania? Co lepiej kupić, łóżko czy kanapę?

Charakterystyka kanapy

Tanie meble do spania to nadal bardzo duży kawałek rynku meblowego. Sprawdzają się one w tysiącach, jeśli nie w setkach tysięcy polskich domów, z powodzeniem dając polakom możliwość wygodnego i niczym niezakłóconego snu. Czy aby jednak na pewno? Tanie łózka pomimo swojej bardzo atrakcyjne ceny, która jest głównym powodem nabywania takiego właśnie miejsca do spania, jest również pod wieloma względami bardzo ryzykownym zakupem. Jednym z nich jest właśnie wygoda spania. Kanapy czy też narożniki nie są rzecz jasna przystosowane do spędzania na nich nocy. Są to meble rekreacyjne, które głównie służą do spędzania na nich wolnych chwil w ciągu dnia. To prawda, można na nich spać, lecz wiąże się to po pierwsze z ryzykiem niewyspania i zrujnowania sobie całego następnego dnia, ale też i z możliwością nabawienia się licznych problemów z kręgosłupem. Mimo jednak tych wad stale rośnie zapotrzebowanie i zainteresowanie klientów takim meblem. Cena gra tu dużą rolę, lecz również gabaryt samego mebla. Stale malejące metraże mieszkań powodują, że każdy szuka coraz to mniejszego łóżka. A narożniki lub kanapy takie właśnie są.

Charakterystyka łóżek do sypialni

Łóżka do sypialni podobnie jak ich tańsze odpowiedniki w postaci kanapy, posiadają bardzo dużo licznych zalet, jak i oczywiście wad. Rozważanie zakupu łóżka najlepiej rozpocząć od wad, ponieważ to właśnie one najczęściej powodują, że liczni chętni na zakup muszą z niego po prostu zrezygnować. Nic dziwnego, tak ogromnych wad, jak bardzo wysoka cena i duże rozmiary nie sposób przeskoczyć. W końcu wydatek około 5 i więcej tysięcy złotych na łóżko może być dla wielu osób sporym obciążeniem. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o rozmiar łóżka, który często jest po prostu zbyt duży. A co najgorsze, nie da się ich w żaden sposób złożyć, aby zyskać kilka metrów kwadratowych.
Co zatem otrzymuje się za uporanie się z tymi wadami? Przede wszystkim olbrzymią wygodę i komfort spania. Odpowiednio zaprojektowane i wyprodukowane materace, które umieszczone są na odpowiednim dla komfortowego snu stelażu, powodują, że spanie na takim łóżku jest bardzo wygodne, odprężające, regenerujące, ale też i bezpieczne dla kręgosłupa. Powoduje to, że jeśli tylko ktoś ma dostatecznie dużo miejsca oraz odpowiednio zasobny portfel, zdecydowanie powinien w takie właśnie łóżko zainwestować.